Kontaktujte nás
+420 604 375 303

Výlety s průvodcem

Výlety s průvodcem, zážitky a průvodcovské služby

Ukážeme vám to nejlepší z Lužických hor, Českého Švýcarska a Jizerských hor. Objevíte s námi skrytá místa česko – německo – polského příhraničí. Rozhledny, vyhlídky, kamenná moře, skalní reliéfy, skalní divadla, vojenská opevnění tzv. řopíky. Pískovcové sklály, čedičové útvary, strmé kopce i hluboká údolí. Sakrální památky, skalní kaple, křížové cesty, lidové stavby a typické podstávkové domy.

Ukážeme vám svět skla a dlouholetou tradici sklářské výroby na Novoborsku (sklárny, hutě, muzea, ateliéry). Zajistíme Vám exkurze do skláren i místních pivovarů (Pivovar Cvikov, Pivovar Kocour Varnsdorf, Pivovar Falknštejn Krásná Lípa). Doporučíme vám návštěvu kulturních i sportovních zařízení v okolí, aktivity a balíčky venku i uvnitř.

Naše průvodcovské služby nabízíme rodinám, jednotlivcům i skupinám. Sestavíme program dle vašich potřeb. Sídlíme v Novém Boru, naše aktivity nabízíme v Lužických horách, Českém Švýcarsku a po dohodě v přilehlém okolí. Připravíme pro vás jedno i více denní výlety po okolí, přechody, přeběhy nebo přejezdy hor.

Naše průvodcovské služby nabízíme pro tyto aktivity: pěšky vč. nordic walkingu, na kole, na koloběžkách, na běžkách, na lodi na řece Ploučnici.

V rámci našich služeb dále zajistíme zapůjčení sportovního vybavení u našich partnerů: kola, koloběžky, hole pro nordic walking, běžecké a sjezdové lyže, sněžnice, lodě, feratové sety apod.). S vaším požadavkem nás kontaktujte s dostatečným předstihem zejména v letních měsících.

Mluvíme česky a anglicky, dorozumíme se i německy. Pro bližší informace o našich službách nás kontaktujte na tel. 604 375 303 nebo emailu honza@nortico.cz.

Příklady jednodenních výletů v okolí Lužických hor a Českého Švýcarska:

  • Výlet po geologických zajímavostech, bývalých lomech a vyvřelinách Lužických hor (autem a částečně pěšky): dvoupatrový lom a hřeben Klučky mezi Polevskem a Práchní (odtud možnost pěšky po turistické cestě na Prácheň a Panskou skálu), Panská skála a případně vyhlídka na České skále. Dále přesun autem na Zlatý vrch – návštěva unikátního lomu. Návštěva malebné obce Líska a možnost výšlapu na rozhlednu Studenec. Výlet můžeme zakončit pozdním obědem či večeří a exkurzí v pivovaru Cvikov či Falkenštějn nebo návštěvou Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě.
  • Návštěva skalního hradu Sloup, Modlivého dolu a sklárny Ajeto v Lindavě: Výlet začneme ve Sloupu u hradu, kde necháme auto nebo lze využít veřejnou dopravu autobusem. Po návštěvě Skalního hradu a poustevny Sloup se nabízí možnost prohlídky malebné obce Sloup v Čechách a výlet po jednom z mnoha sloupských okruhů (Samuelova jeskyně, skalní divadlo, rozhledna a vyhlídka Na Stráži). Odtud se přesuneme pěšky přes Slavíček nebo autem do Svojkova na krátký výlet do magického Modlivého dolu. Auto necháme zaparkované před Zámečkem na kraji obce Svojkov a po nově zrekonstruované stezce a Křížové stezce se vydáme hlubokým údolím mezi pískovcovými skalami až k nezapomenutelné kapli na konci Modlivého dolu. Cestu zpět si můžeme prodloužit přes skalní vyhlídku na Dědovy kameny. Odtud je to jen kousek do nedaleké sklárny Ajeto v Lindavě. Její návštěvu můžete spojit s exkurzí ve sklárně a občerstvením ve sklářské krčmě s možností vlastního foukání skla nebo korálkování.
  • Výlet vlakem a na koloběžce na Tolštejn a Jedlovou: z Nového Boru vlakem do romantické stanice Jedlová. Odtud pěší výšlap na zříceninu hradu Tolštejn a královnu Lužických hor – Jedlovou. Na vrcholu krásná kamenná rozhledna a restaurace, ochutnávka borůvkových specialit. Půjčení koloběžek a z vrcholu cestou zpět na koloběžkách k železniční stanici. Zde vrácení koloběžek, polévka v legendární nádražní hospodě a vlakem zpět. Možnost návštěvy Křížové cesty a Jiřetína pod Jedlovou.
  • Výlet do soutěsek Českého Švýcarska: z Mezné pěšky k řece Kamenici. Odtud neopakovatelný zážitek lodičkou Edmndovou soutěskou, poté pešky do Hřenska. Zde oběd a autobusem zpět na Meznou. Nebo možnost výletu k Pravčické bráně a pěšky fascinujícím cestou mezi skalami zpět na Meznou.
  • Jetřichovické skalní město: z Jetřichovic pěšky na okruh po skalních vyhlídkách: kouzelný výhled z dřevěného altánu na Mariině skále, Vilemína vyhlídka a Rudolfův  kámen. Okruh je možné ukončit v Jetřichovicích nebo se vydat dále na skalní hrádek Šaunštejn a do Vysoké Lípy. Zde oběd a zpět do Jetřichovic autobusem.
  • Za klíčovým výhledem do Lužických hor: Z Nového Boru po značené cestě na vrchol Klíče – dominanty Lužických hor s nádherným výhledem. Zpět po stejné cestě do Nového Boru nebo do Svoru. Odtud pěšky po cyklostezce nebo vlakem ze Svoru do Nového Boru. Zakončení výletu večeří ve sklárně Ajeto s pozorováním sklářů při práci.
  • Exkurze po pivovarech Lužických hor: pivovar Cvikov, pivovar Falkenštějn Krásná Lípa s možností oběda a návštěvy domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Na konec prohlídka pivovaru Kocour ve Varnsdorfu. Možnost zařadit výlet na 1-2 hodiny na trase mezi pivovary.
  • Zajistíme prohlídky skláren, sklářských dílen a muzeí na Novoborsku.