Kontaktujte nás
+420 604 375 303

Kontakt

Hory, cestování, běh, sport, pohyb. V těchto slovech se odráží vše, co dělám, čím žiji a co mám rád. Od narození žiji v Novém Boru v Lužických horách, kde jsem se věnoval sportu. Začal jsem s běžkami a orientačním během, ke kterému se přidalo kolo, lezení, chození a běhání po horách. Často jsem utíkal do zahraničí vyzkoušet život v Rakousku, Kanadě nebo Anglii, abych se mohl s pokorou vracet zpátky na sever Čech. Nyní se snažím ukázat krásy naší krajiny i ostatním a poodhalit tajemství Lužických hor a Českého Švýcarska.

Na začátku roku 2017 jsem opustil stávající zaměstnání a rozhodl se dělat to, co mě baví. A začal jsem s vlastním podnikáním. Spustil jsem projekt Nortico – cestujeme, bydlíme, běháme a v rámci toho nabízím ubytování, služby v cestovního ruchu a sportovní aktivity. Mezi ně patří pronájem Apartmánu Nortico v Novém Boru, pořádání sportovních a běžeckých akcí a průvodcovské služby v regionu Lužické hory a České Švýcarsko. Své služby nabízím i mimo naše území jako průvodce cyklistických, turistických a běžeckých zájezdů pro cestovní kanceláře. Během zimního období pracuji pro Svaz lyžařů ČR v rámci organizace republikových závodů v běhu na lyžích a jako koordinátor projektu Lyžuj lesy. Jsem předsedou spolku Ski Polevsko, který se věnuje zimní údržbě běžeckých tratí  a pořádáním sportovních akcí v severních horách. Potkat mě můžete při organizaci závodů v běhu a běhu na lyžích, triatlonu a dalších sportovních a společenských akcí v našem regionu. Působím jako dobrovolník Vlčích hlídek a v rámci toho pomáhám s ochranou monitoringem vlků v Lužických horách. Jsem členem výkonné rady spolku DMO Lužické a Žitavské hory a aktivně se zapojuji do dění v Lužických horách např. spolupořádáním Lužickohorského veletrhu cestovního ruchu nebo koordinací zimní údržby běžkařských tratí v Lužických horách.

Mé aktivity jsou zaměřené na nabídku aktivního trávení volného času a rozvoj cestovního ruchu v regionu Lužických hor a jeho přilehlém okolí s poukazem na udržitelný rozvoj našeho regionu. V případě jakýchkoliv dotazů či navázání spolupráce se na mne neváhejte obracet. Novinky, zajímavosti a aktuální akce najdete také na facebooku.

Honza Šmíd

Adresa:

Žižkova 477

Nový Bor – Arnultovice, 473 01

Kontakt: 

tel.: +420 604 375 303

honza@nortico.cz

www.nortico.cz

www.facebook.com/NorticoNB

IČ: 01819470