Kontaktujte nás
+420 604 375 303

Kalendář akcí

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Přeběh Nízkých Tater nalehko

Srpen 28 - Září 1

Navigace pro Akce

Láká tě přeběhnout Nízké Tatry? Chceš zdolat takové velikány jako je Chopok, Ďumbier nebo Kráľova hoľa? Sám si na přeběh Tater netroufneš? Rád bys potrénoval a zažil spaní na horských chatách? Jsi nadšený hobby běžec a rád běháš po horách? Pokud odpovídáš ano, tak právě pro Tebe je určen přeběh Nízkých Tater. Vhodné i pro doprovod běžců či méně zkušené běžce, kteří mohou využít dopravu dodávkou na celou nebo část trasy.

Poběžíme jen nalehko s malým batůžkem, ostatní věci nám bude každý den převážet doprovodné auto. Pohybovat se budeme vždy po značených turistických cestách. Denně uběhneme kolem 25 km. Běžíme společně, průvodce čeká na pomalejší běžce. Každý běží dle svého tempa a možností. Vždy bude možné si trasu zkrátit či prodloužit nebo úplně vynechat a svézt se autem případně lanovkou na další chatu. Běžec si s sebou může vzít i pěší doprovod, který využije dopravy autem. Spaní a strava formou polopenze je zajištěna na horských chatách a penzionech přímo pod tatranskými hřebeny. Během dne jíme z vlastních zásob nebo na horských chatách. Cestou se budeme kochat – můžeme pozorovat kamzíky a sviště nebo obdivovat místní flóru. Z hřebenů Nízkých Tater se naskýtá nádherný výhled na Malou a Velkou Fatru či majestátní vrcholy Vysokých Tater. Zažijeme kouzlo a romantiku horských chat, kde ochutnáme místní speciality, jako jsou brynzové halušky, pravá slovenská kapustnica, tatranský čaj nebo typická pálenka z hořce. Myslíme i na regeneraci: na některých chatách bude možné za poplatek využít welness se saunou nebo koupací kádě a nebo koupání v přírodním koupališti. Kromě běhání nás čeká i zajímavý doprovodný program: Cvičení a protahování po doběhu každé etapy se uskuteční pod vedením zkušené fyzioterapeutky Jany Svatošové z Fyzio Sport Therapy Liberec. Jana Svatošová nám poradí, které které partie jsou u běžce nejnáchylnější, jak správně protahovat a bude k dispozici pro vaše dotazy. Prozradíme, že Jana se stará např. o Vítka Pavlištu, působila v Dukle Liberec, spolupracuje jako fyzioterapeut ve Vital Praha nebo školí začínající běžce – trenéry. A to není všechno. Jeden z večerů připravujeme besedu se zástupcem Horské služby nebo tatranského národního parku. Máte se tedy na co těšit!

V ceně zájezdu je kompletní servis pro běžce zahrnující dva zkušené průvodce, ubytování, stravu formou polopenze, mapové podklady, společné cvičení, doprovodný program a mnoho dalšího:

  • Ubytování na 4 noci v penzionech a horských chatách na trase přeběhu. Jedná se o přeběh, proto každý den spíme na jiném místě. Ubytování je jednoduché, skromnějšího charakteru a pouze ve více lůžkových pokojích.
  • Polopenze v penzionech a horských chatách (začínáme ve středu večeří a končíme v neděli snídaní)
  • Rozprava každý večer k následující etapě včetně mapových podkladů: vytištěná mapa trasy přeběhu na každý den – zakresleny budou všechny možné varianty. Možnost stáhnout nebo zaslat trasu ve formátu .gpx pro chytrý telefon, GPS zařízení nebo hodinky
  • Doprava minibusem do Nízkých Tater a zpět do ČR. Každý den zajišťujeme převoz zavazadel od chatě k chatě, protože každý den spíme na jiném místě.
  • Společné rozcvičky, běžecké abecedy a protahování ráno před výběhem a po doběhu, fyzioterapeutická poradna pod vedením zkušené fyzioterapeutky Jany Svatošové z Fyzio Sport Therapy
  • Doprovodný program: beseda se zástupcem Horské služby nebo národního parku. Fyzioterapeutická poradna.

NÁPLŇ ZÁJEZDU
Přeběh začneme v Donovalech na pomezí národního parku Velká Fatra a Nízké Tatry. Odtud poběžíme přes Latiborskou hoľu na Magurku. Další den nás čeká to nejlepší z celé trasy: Chopok a Ďumbier spolu s legendární Kamennou chatou pod Chopkom a Štefánikovou chatou. Čtvrtý den pobytu nás ze sedla Čertovica zavede krýsnými traily na Oravcovou a odtud seběhneme do údolí do Zavádky k řece Hron. Poslední den se autem přesuneme pod legendární Kráľovu hoľu nebo dle podmínek vyběhneme cestou zpět do ČR na Radhošť v Beskydech.

KOMU JE ZÁJEZD URČEN
Přeběh je určen pro hobby běžce, kteří uběhnou kolem 20-30 km za den. Pokud pravidelně běháš a jsi aspoň
mírně pokročilý běžec, nemusíš se obávat. Těch 25 km se dá zvládnout za den i pěšky, máme na to celý den.
Přeběh nedoporučujeme pro úplné běžecké začátečníky. Podmínkou je minimální věk 18 let. Zájezd je vhodný i pro doprovod běžce, který nezvládne uběhnout celou trasu a využívá každý den dopravu autem k následující chatě. Možnost pěších výletů nebo kratších výběhů po okolí.

Jednotlivé etapy bude možné zkrátit, prodloužit či vynechat dle vašich možností a aktuálních podmínek. Každý běží podle svého tempa, běháme po skupinkách a průvodce čeká na pomalejší. Zavazadla a osobní věcí nám od chaty k chatě každý den převeze dodávka. Auto bude možné využít i v případě, že z jakéhokoliv důvodu nebude možné plánovanou denní běžeckou trasu zdolat (odpočinek, únava, zranění, počasí apod.). Proto bude možné každou běžeckou etapu vynechat nebo zkrátit a místo běhu se částečně nebo zcela svézt autem a využít například pěších tras v okolí chaty. Počítáme tedy s možností individuálního zkrácení či prodloužení každé etapy. Zájezdu se může zúčastnit i doprovod běžce – pěší turista nebo méně zkušený běžec, který se bude dopravovat doprovodným autem (doprovod přihlašujte stejně jako účastníka – běžce, do poznámky nebo emailem nám sdělte, že se jedná o doprovod).

Více informací a rezervace na stránkách Active Tour

Podrobnosti

Zahájení:
Srpen 28
Ukončení:
Září 1
Štítky Akce:
, ,
Webová stránka:
http://activetour.cz/zajezd/prebeh-nizkych-tater-nalehko/

Místo konání

Nízké Tatry
Slovensko

Pořadatelé

Honza Šmíd
Active Tour