Kontaktujte nás
+420 604 375 303

Kalendář akcí

Načítám Akce

« All Akce

 • akce již proběhla.

Podzimní přeběh Krkonoš nalehko

19.10.2017 - 22.10.2017

4490Kč

Rád běháš delší tratě? Netroufneš si sám přeběhnout naše nejvyšší hory? Láká tě přeběhnout hřebeny nalehko jenom s malým batůžkem? Chceš potrénovat, poznat Krkonoše a bydlet na pravých horských boudách?

Každý den uběhneme v průměru 25 km a celkově za tři dny kolem 70 km z Harrachova přes Sněžku až do Svobody nad Úpou. Připraveny jsou i zkrácené varianty do 20 km za den a pro hltače kilometrů a ultra běžce jsou určené prodloužené trasy kolem 30 km denně. Vždy je možné si trasy přizpůsobit podle svých možností (zkrátit nebo prodloužit). Je tedy na tobě, jakou trasu pro daný den zvolíš. V cíli etapy na tebe bude čekat večeře, postel a parta stejně naladěných běžců.

Poběžíme nalehko jen s malým batůžkem, ostatní věci vám převezeme od chaty k chatě na místo, kde budeme ubytovaní. Spát a jíst budeme v penzionech a horských chatách. Pohybovat se budeme vždy po značených turistických trasách. Vybíháme ráno společně, každý si běží podle svého tempa a dle zvolené varianty. Organizátor – průvodce se bude pohybovat po základní trase a bude možné ho následovat.

Nebude chybět ani  bohatý doprovodný program. Každé ráno nás čeká rozehřátí a běžecká abeceda. Přes den budeme běhat, povídat si o horách, o běhání a užívat si podzimní krkonošské traily. Hned první večer (19.10.) se zaměříme na stravu: vařit a vyprávět o stravě určené pro vytrvalce nám bude Ivan Rybařík se svým projektem Čistý sport. Ivan připraví Energeticky vyvážený talíř, kde představí poměrově správné složení zdravého a lehce stravitelného talíře a poukáže na priority vytrvalce ve sportovním jídelníčku, vysvětlí jednotlivé energetické působení potravin na člověka nejen sportujícího a podiskutuje na téma sportovní suplementy a jejich (ne)důležitost ve sportovní přípravě. Druhý večer (20.10) bude věnován problematice pohybu v horách, záchrany lidí a činnosti Horské služby v podání záchranáře HS Krkonoše Marka Fryše. Poslední večer bude věnován ultra a sky běžeckým závodům a běhání po horách.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ ZDE

Termín přeběhu: 19.-22. října 2017. Začínáme ve čtvrtek 19. října večer a končíme v neděli 22. října odpoledne.

Začátek přeběhu: Harrachov – Rýžoviště

Konec přeběhu: Pec pod Sněžkou, Svoboda nad Úpou nebo Vrchlabí (dle možností a podmínek)

Přihlášky: přihlašovací formulář bude otevřen do 16.10.2017 nebo do naplnění kapacity 20 osob. Registrace je platná až po zaplacení. Do 3 dnů od odeslání vaší přihlášky vám na uvedený email budou zaslány pokyny k platbě.

Trasa: Během 3 dnů proběhneme ty nejkrásnější partie českých a částečně i polských Krkonoš z Harrachova přes Labskou boudu doběhneme k ledovcovému jezeru Malý Staw. Odtud vystoupáme na královnu Krkonoš – Sněžku a sestoupíme na Pomezní boudy. Poslední etapa nás zavede přes malé obce a zaniklé krkonošské osady do Pece pod Sněžkou, Svobody nad Úpou a do Vrchlabí (dle možností a podmínek).

Kapacita: 10 – 20 běžců

Cena: 4.490 Kč

Storno poplatky: do 5 dnů před zahájením 80 %, 14 – 20 dnů před zahájením 50 %, 21 dnů a déle před zahájením vrácení celé částky.

Pro koho je akce určena: pro zkušenější běžce, kteří v horském terénu uběhnou aspoň 15-20 km za den a kolem 60 km za tři dny. Přeběh nedoporučujeme pro běžecké začátečníky. Jednotlivé etapy bude možné zkrátit či prodloužit dle vašich možností a aktuálních podmínek.

Ubytování: v penzionech a horských chatách na trase přímo pod hřebeny v Krkonošském národním parku (Harrachov – Rýžoviště, Brádlerovy boudy, Pomezní boudy) ve 4-6 lůžkových pokojích. POZOR: Jedná se o přeběh, proto každý den spíme na jiném místě. Ubytování na horských chatách je jednoduché, skromnějšího charakteru a pouze ve více lůžkových pokojích.

Strava:  polopenze v penzionech a horských chatách. Začínáme ve čtvrtek večeří a končíme v neděli snídaní. Během dne se budeme stravovat na krkonošských boudách po trase běhu a z vlastních zásob (každý večer vám doporučíme  občerstvení na následující etapě). V případě zájmu bude možnost na druhý den objednat balíček na cestu (pečivo, ovoce). Snídaně bude probíhat formou švédských stolů s důrazem výživové potřeby běžců (cereálie, kaše, ovoce). Večeře o dvou chodech: hlavní jídlo a polévka nebo dezert. Připravena bude výživná a lehce stravitelná večeře (těstoviny, rizoto, kuskus apod.) Možnost vegetariánské varianty večeří (nutno vždy nahlásit předem v přihlášce). Každý den jíme na jiném místě.

Doprovodný program aneb na co se kromě běhání můžete těšit:

 • Každý večer proběhne rozprava k následující etapě. Ráno se můžete těšit na rozehřátí a běžeckou abecedu pře vyběhnutím.
 • První večer (čtvrtek 19.10. – Harrachov Rýžoviště) se zaměříme na stravu: vařit a vyprávět o stravě určené pro vytrvalce nám bude Ivan Rybařík se svým projektem Čistý sport. Ivan připraví Energeticky vyvážený talíř, kde představí poměrově správné složení zdravého a lehce stravitelného talíře a poukáže na priority vytrvalce ve sportovním jídelníčku, vysvětlí jednotlivé energetické působení potravin na člověka nejen sportujícího a podiskutuje na téma sportovní suplementy a jejich (ne)důležitost ve sportovní přípravě. Ivan Rybařík – povoláním učitel , bývalý profesionální závodník na horských kolech, Mistr České republiky a vítěz nejtěžšího etapového závodu horských kol na Světě Crocodile trophy v Austrálii. Nyní trenér desítek sportovců všech věkových i výkonnostních úrovní v České republice i zahraničí a koordinátor projektu ČISTÝ SPORT, koncept Ivana Rybaříka a Sporttraining. Mrkněte i na jeho web www.cistysport.cz.
 • Druhý večer (pátek 20.10 – Brádlerovy boudy) bude věnován problematice pohybu v horách, záchrany lidí a činnosti Horské služby ČR v podání záchranáře HS Krkonoše Marka Fryše. Marek pracuje u Horské služby téměř 20 let, podílel se na zachráně desítek životů a účastnil se dvou tisíc zásahů v horách. A právě o činnosti HS, záchraně lidí v horském terénu i o pohybu v horách nám bude Marek druhá den přednášet.
 • Poslední večer bude věnován ultra a sky běžeckým závodům a běhání po horách. Nechme si jedno překvapení na později…

Podrobný program s itinerářem tras bude zaslán emailem několik dnů před akcí. Novinky sledujte na facebooku.

Doprava: po vlastní ose nebo za příplatek bude organizovaná doprava z Vrchlabí/Svobody nad Úpou do Harrachova. Jedná se o přeběh hor, proto začínáme a končíme na jiném místě. Start je v Harrachově – Rýžovišti (ubytování je cca 1 km od autobusového nádraží Harrachov a 5 km od vlakového nádraží v Harrachově). Konec je v Peci pod Sněžkou, ve Svobodě nad Úpou nebo ve Vrchlabí.

 • Pro dopravu na začátek a konec přeběhu doporučujeme využít veřejnou dopravu (do Harrachova a poté z Vrchlabí a Svobody nad Úpou se dopravíte vlakem nebo autobusem, je zde spojení s Prahou a Libercem).
 • V případě dopravy autem doporučujeme nechat auto zaparkované v cíli přeběhu tedy ve Vrchlabí nebo Svobodě nad Úpou a odtud se dopravit na začátek přeběhu do Harrachova.
 • V omezené míře a za poplatek zajistíme dopravu z Vrchlabí/Svobody nad Úpou do Harrachova první den – ve čtvrtek nebo poslední den v neděli (požadavek na dopravu si zvolíte v přihlášce). Dle aktuálních podmínek vám několik dnů před akcí doporučíme parkoviště ve Vrchlabí, Svobodě nad Úpou a v Harrachově.

Triko: připravujeme triko ve stylu „Přeběhl jsem Krkonoše“, cena 250 Kč. Požadavek na triko a velikost si zvolíte v přihlášce.

Povinné vybavení: doporučujeme lehké běžecké vybavení včetně náhradního oblečení (zavazadla s náhradním oblečením nám bude převážet doprovodné auto), bundu – větrovku, teplejší oblečení pro případ změny počasí (v říjnu již může být na hřebenech sníh), čepici a rukavice, šátek, čelovku, dvoje běžecké body do terénu, běžecký batůžek s vakem na vodu nebo lahvemi na pití, mapník nebo obal na mapu, peníze (na polských chatách se dá platit korunami), jídlo na přeběh během dne (tyčinky, banány, gely, ionťáky apod.), nabitý telefon případně s sebou i power banku, občanku nebo pas. Pro jakýkoliv pohyb v horách i mimo hory doporučujeme stáhnout aplikaci Záchranka a aplikaci Mapy.cz od Seznamu včetně offline mapy ČR.

V ceně přeběhu je:

 • ubytování na 3 noci  v penzionech a horských chatách na trase přeběhu
 • polopenze v penzionech a horských chatách (začínáme ve čtvrtek večeří a končíme v neděli snídaní)
 • vytištěná mapa trasy přeběhu – zakresleny budou všechny tři varianty (základní, zkrácená a prodloužená). Mapa bude k dispozici vždy večer nebo ráno dle aktuálních podmínek.
 • možnost stáhnout nebo zaslat trasu ve všech třech variantách ve formátu .gpx pro chytrý telefon, GPS zařízení nebo hodinky (trasa bude k dispozici vždy večer nebo ráno dle aktuálních podmínek).
 • převoz věcí od ubytování k ubytování a poslední den do cíle trasy – do Vrchlabí a do Pece pod Sněžkou
 • přednášky se zajímavými hosty na běžecká témata (strava pro vytrvalce,  pohyb v horském terénu a záchrana osob v horách, běžecké závody).

V ceně není zahrnuto: triko (možnost objednání v přihlášce), strava během dne (zajišťuje si každý z vlastních zásob nebo si kupuje na chatách po trase), pojištění, převoz osob (zpoplatněno), parkování.

Pojištění a doklady: Část trasy v úseku Harrachov – Pomezní boudy poběžíme po česko – polské hranici a několikrát budeme zabíhat do polské části Krkonoš, proto doporučujeme zajistit si individuální cestovní pojištění do zahraničí a mít u sebe občanku nebo pas.

Akci zajišťuje: Nortico a Honza Šmíd – aktivní běžec, závodník, cestovatel a organizátor sportovních akcí.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ ZDE

Kontakt a informace: 

email: honza@nortico.cz

tel.: 604 375 303

www.nortico.cz

www.facebook.com/NorticoNB

Podrobnosti

Zahájení:
19.10.2017
Ukončení:
22.10.2017
Cena:
4490Kč
Štítky Akce:
,

Místo konání

Krkonoše