Kontaktujte nás
+420 604 375 303

Pozvánka na 1. Lužickohorský miniveletrh cestovního ruchu

Pozvánka na 1. Lužickohorský miniveletrh cestovního ruchu

Srdečně vás zveme na 1. Lužickohorský miniveletrh a konference cestovního ruchu, který se koná v úterý 12.3. v Pivovaru Cvikov.

Pořadatelem je spolek DMO Lužické a Žitavské hory. Nortico je partnerem akce, podílíme se na přípravách programu a organizaci veletrhu. Mezi dalšími partnery jsou Liberecký kraj, město Cvikov, agentura CzechTourism a pivovar Cvikov. Konferenci moderuje Honza Šmíd.

Hlavním cílem akce je propojení subjektů působících v cestovním ruchu na území Lužických hor, navázání kontaktů, výměna zkušeností a informací mezi aktéry působících v regionu Lužických hor.

Těšit se můžete na novinky z nově působícího spolku Lužické a Žitavské hory, představena bude lužickohorská destinace včetně chystaných akcí a produktů. Mezi přednášejícími nebude chybět například Jiří Rak, manažer destinace České Švýcarsko a odborník na národní park Česko – saské Švýcarsko. Nebude chybět Jan Sviták, současný radní a náměstek hejtmana Libereckého kraje, předseda Svazku obcí Novoborska a tvůrce myšlenky k založení nové destinace v Lužických horách. Fenomén sklářství a jeho potenciál v cestovním ruchu představí ředitel sklárny AJETO LASVIT David Ševčík. Pozvání dále přijali zástupkyně Libereckého kraje Eva Hornová a Soňa Machová z České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.  Jak se rozvíjejí lužické cyklotraily  a organizuje slavný závod na horských kolech Malevil Cup přijde povyprávět guru mountainbikingu v Lužických horách Radek Patrák z Pakli Sportu.

Kromě zajímavých přednášek zde dostanou prostor i subjekty působící v cestovním ruchu v bloku krátkých prezentací. Dále bude možné formou stánku prezentovat svůj produkt či subjekt. Působíte-li v cestovním ruchu na území Lužických hor a přilehlém okolí, neváhejte s návštěvou veletrhu, který je první akcí svého druhu v našem regionu.

Hlavními myšlenkami akce je představení nově vzniklé destinace Lužické hory, propojení aktivních lidí působících v cestovním ruchu v Lužických horách a přilehlém okolí, sdílení informací o produktech, subjektech a nápadech a v neposlední řadě také rozvoj udržitelného cestovního ruchu v tomto regionu.

Akce je určena především subjektům působícím v cestovním ruchu, zástupcům místních samospráv, pracovníkům informačních center a zástupcům médií.

Přihlašujte se do 5.3. přes registrační formulář na  Další informace najdete na webu www.luzihory.cz i a na facebooku