Kontaktujte nás
+420 604 375 303

Přeběhni během tří dnů podzimní Krkonoše

Přeběhni během tří dnů podzimní Krkonoše

Rád běháš delší tratě? Netroufneš si sám přeběhnout naše nejvyšší hory? Láká tě přeběhnout hřebeny nalehko jenom s malým batůžkem? Chceš potrénovat, poznat Krkonoše a bydlet na pravých horských boudách?

V termínu 19.-22. října tě zveme na Podzimní přeběh Krkonoš nalehko, který je svým charakterem určený pro pokročilejší běžce. V rámci projektu Nortico se jedná o naší první ryze běžecko – vytrvalostní akci. Každý den uběhneme v průměru 25 km a celkově za tři dny 70 – 90  km z Harrachova přes Sněžku až do Vrchlabí nebo Svobody nad Úpou. Připraveny jsou i zkrácené varianty do 20 km za den a pro hltače kilometrů a ultra běžce jsou určené prodloužené trasy kolem 30 km denně. Vždy je možné si trasy přizpůsobit podle svých možností (zkrátit nebo prodloužit). Je tedy na tobě, jakou trasu pro daný den zvolíš. V cíli etapy na tebe bude čekat večeře, postel, doprovodný program a parta stejně naladěných běžců.

Poběžíme nalehko jen s malým batůžkem, ostatní věci vám převezeme od chaty k chatě na místo, kde budeme ubytovaní. Spát a jíst budeme v penzionech a horských boudách. Pohybovat se budeme vždy po značených turistických trasách na hřebenech Krkonoš. Vybíháme ráno společně, každý si běží podle svého tempa a dle zvolené varianty nebo se drží organizátorů – průvodců, kteří se budou pohybovat po trase přeběhu.

Nebude chybět ani  bohatý doprovodný program. Každé ráno nás čeká rozehřátí a běžecká abeceda. Přes den budeme běhat, povídat si o horách, o běhání, o závodech a užívat si podzimní krkonošské traily. Hned první večer (19.10.) se zaměříme na stravu: vařit a vyprávět o stravě určené pro vytrvalce nám bude Ivan Rybařík se svým projektem Čistý sport. Ivan Rybařík, propagátor zdravé stravy, připraví Energeticky vyvážený talíř, kde představí poměrově správné složení zdravého a lehce stravitelného talíře a poukáže na priority vytrvalce ve sportovním jídelníčku, vysvětlí jednotlivé energetické působení potravin na člověka nejen sportujícího a podiskutuje na téma sportovní suplementy a jejich (ne)důležitost ve sportovní přípravě. Druhý večer (20.10) bude věnován problematice pohybu v horách, záchrany lidí a činnosti Horské služby v podání záchranáře HS Krkonoše Marka Fryše. Poslední večer bude věnován ultra a sky běžeckým závodům a běhání po horách.

Kapacita přeběhu je 10-20 osob. Přihlášky budou otevřené do naplnění kapacity nebo  nejpozději do 16.10. Začátek přeběhu je ve čtvrtek večer 19.10. v Harrachově a dobíháme třetí den 22.10. do Svobody nad Úpou, Pece pod Sněžkou nebo do Vrchlabí. V ceně 4.490 Kč je ubytování a polopenze na 3 noci v penzionech a horských chatách na trase přeběhu (začínáme ve čtvrtek večeří a končíme v neděli snídaní), vytištěná mapa trasy přeběhu se třemi variantami (základní, zkrácená a prodloužená), možnost stáhnout nebo zaslat trasu ve všech třech variantách ve formátu .gpx pro chytrý telefon, GPS zařízení nebo hodinky, převoz věcí od ubytování k ubytování a poslední den do cíle trasy.  Nebudou chybět ani přednášky se zajímavými hosty na běžecká témata (strava pro vytrvalce,  pohyb v horském terénu a záchrana osob v horách, běžecké závody).

Akci zajišťuje Honza Šmíd – aktivní běžec, závodník, cestovatel, průvodce a organizátor triatlonů, běžeckých a běžkařských akcí spolu s projektem Nortico – cestujeme, bydlíme, běháme. Na jaro jsou v plánu další akce: přeběh Jizerských hor a přeběh Českého Švýcarska společně s Lužickými horami. Myslíme, že se máte na co těšit! Podrobné informace včetně doporučeného vybavení a odkazu na přihlášku najdete na webu Nortico.cz a na facebook.com/NorticoNB.